Menu

Jak si udělat doma podzimní útulno


Taky jste měli tak hektické léto?

Já jsem se už docela těšila, až se zastavím, trošku vydechnu a začnu si užívat domova. Nadcházející podzim si o vyzdobení domu sám říká. Je to ideální období přenést do domu klid a pohodu, která z podzimní přírody přímo pryští.

A jak si náš domov zÚtulňuji já?


Jídelní stůl

Podzimu sluší svíčky. Stačí nazdobit do zavařovacích sklenic společně s přírodninami jako jsou kaštany, ořechy, jeřabiny, mech. Fantazii se meze nekladou a příroda takovými poklady opravdu nešetří. Využít se dá i sklenice na víno. Pod ní vložim podzimní krásy a nahoře zapálím čajovku. Pro slavnostní příležitost prostřu stůl s ubrousky a doplňky v přírodních barvách.

Obrázky s listím

Miluju podzim. Když se stromy zbarví do nádherně zemitých barev a listí pomalu padá k zemi. A děti to taky milují. Proto máme dům neustále plný listí různých barev a tvarů. Je škoda je nevyužít, stačí je naaranžovat do rámečků na fotografie. Krásně vypadají samostatně i ve větších skupinkách. Levná, vkusná dekorace, se kterou Vám jistě rády pomůžou i děti.

Ptačí pírka

Nalepím pírka na zavařovací sklenici. Když potom ve sklenici zapálím svíčku, rozehrají pírka na stěně nádhernou hru stínů. Na sedačku naskládám pár měkkých polštářů s motivy pírek. Moc pěkně vypadají fotografie a pohlednice s obrázky pírek. Dají se nalepit jen tak washi páskou nebo vložit do rámečků na fotografie.

Zavařovací sklenice

Ty používám moc ráda. Dají se dekorovat s neomezenými možnostmi po celý rok. Někdy je naplním barevnými písky v podzimních barvách. Někdy je naplním čímkoliv, co si doneseme z procházky. Kukuřice, šišky, listí, různé barevné bobule. Mezi ně naaranžuji LED žárovky nebo svíčku a další náladové podzimní osvětlení je na světě.

Dýně

Krásně vypadají jen tak, naskládané na zemi, na dřevěné lavici, v proutěném košíku. Já každý rok přidám ještě dřevěnou lucernu. Moc se mi líbí, když se do vydlabané dýně vyvrtají akuvrtačkou různé motivy podle fantazie. Pak už jen stačí svíčka a originální dekorace ám bude dělat opravdovou radost.

Tvoření s dětmi

Tady není co dodat. Inspirací je mnoho a děti tvoření s rodiči milují. Vystřihujeme, lepíme, malujeme. Není to dokonalé, ale to je právě na tom to kouzelné, nemyslíte? A odměnou mi jsou zářící, pyšná očka mých holčiček.

Krásný podzim a útulný domov Vám přeje Míša